Szanowni Państwo,

11 lutego 2017 roku obchodzić będziemy XXV Światowy Dzień Chorego

Jest to dla nas, pracowników Szpitala data szczególna, ponieważ to Jan Paweł II, patron naszego Szpitala, ustanowił obchody Światowego Dnia Chorego, a także dlatego, że to właśnie 11 lutego Szpital zyskał imię wielkiego Polaka.

Z tej okazji kierujemy do wszystkich naszych pacjentów wyrazy podziękowania za powierzone nam zaufanie i pragniemy, w miarę ludzkich możliwości, w dalszym ciągu spełniać nadzieje powrotu do zdrowia i ulgi w cierpieniu, tak, by dalej zasługiwać na imię Jana Pawła II.

Jednocześnie wszystkim pracownikom Szpitala dziękujemy za ofiarną pracę na rzecz naszych chorych i życzymy siły i wytrwałości w dalszym pełnieniu odpowiedzialnej, często bardzo wymagającej, ale także dającej niebywałą satysfakcję pracy.

Cytując Orędzia Jana Pawła II na I Światowy Dzień Chorego, skierowany właśnie do chorych oraz pracowników ochrony zdrowia

„[…] Wy, drodzy chorzy na całym świecie, którym poświęcony jest Światowy Dzień Chorego, przeżywajcie jego coroczne obchody jako zwiastowanie żywej i pokrzepiającej obecności Pana. Wasze cierpienia, przyjmowane i znoszone z niezachwianą wiarą, zjednoczone z cierpieniami Chrystusa, zyskują niezwykłą wartość i służą życiu Kościoła i dobru ludzkości.

            Dla was, pracownicy służby zdrowia, powołani do wzniosłego, chwalebnego i przykładnego świadectwa sprawiedliwości i miłości, Światowy Dzień Chorego niech będzie nową zachętą do wytrwania w waszej trudnej służbie, do zachowania wrażliwości na głębokie wartości osoby i szacunku dla ludzkiej godności […]„

 

                                                                                  Dyrekcja Szpitala