Szpital w Trzciance istnieje od 1896 roku.

W kolejnych latach przechodził modernizację i rozbudowę, dostosowując się do lokalnych potrzeb.

W 1966 roku odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej na cześć doktora Mieczysława Domańskiego.
W 1992 został oddany do użytku budynek wielofunkcyjny, do którego zostaje przeniesiony Oddział Wewnętrzny, Laboratorium, Pracownia Mikrobiologii, Apteka Szpitalna, Pralnia; powstaje również nowy dział Rehabilitacji i Fizykoterapii.
14 lutego 1997 roku szpital został wpisany do Rejestru Sądowego w Pile jako Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej. W 1999 roku przeprowadzono remont i modernizację Pododdziału Ratownictwa Medycznego w Krzyżu Wielkopolskim.
W latach 2001-2002 w wyniku modernizacji zostaje utworzony Oddział Rehabilitacyjny, Szpitalny Oddział Ratunkowy, budynek główny i budynek wielofunkcyjny szpitala zostaje połączony łącznikiem naziemnym i podziemnym.
W latach 2003-2004 w wyniku modernizacji budynku głównego szpitala, powstaje Oddział Anestezjologii i Intensywnej terapii, Centralna Sterylizatornia, nowoczesny blok operacyjny, wyremontowany zostaje Oddział Chirurgiczny i Położniczo – Ginekologiczno i Noworodkowy.
11 luty 2005 roku to bardzo ważna data dla naszego szpitala. W tym dniu zakład nasz otrzymuje imię wielkiego Polaka papieża Jana Pawła II. Nie przypadkowo wielkie święto szpitala przypadło na 11 lutego. Ten dzień bowiem przed laty Jan Paweł II ustanowił Dniem Chorego.
W 2005 roku zmodernizowany zostaje Oddział Internistyczno – Kardiologiczny. Zakupiono nowoczesny sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym, ucyfrowienie do Pracowni Rentgenowskiej w Trzciance, system monitorujący dla sali Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego.
Dzięki połączeniu wieloletnich doświadczeń z osiągnięciami wiedzy medycznej, podnosimy jakość świadczonych usług zdrowotnych dostosowując je do oczekiwań dających pełna satysfakcje naszym pacjentom.
Chcemy dobrze wypełnić misję szpitala:
„Zadowoleniem naszym jest zdrowie i zaufanie naszych pacjentów”
i sprostać imieniu wielkiego Polaka.
W swoich staraniach nieustannie zmierzamy, aby szpital nasz był przede wszystkim miejscem przyjaznym pacjentom, w którym diagnostyka i leczenie wykonywana jest w oparciu o najnowsze zdobycze wiedzy medycznej przez kompetentny i opiekuńczy personel warunkach spokoju i poczucia bezpieczeństwa. Celem naszego zakładu jest sprawowanie fachowej opieki medycznej oraz udzielanie świadczeń zdrowotnych o jak najwyższej jakości.

Szpital Powiatowy

im. Jana Pawła II w Trzciance