15 października 2022 r. w Czarnkowie odbędzie się zbiorowy pochówek dzieci zmarłych przed urodzeniem w Szpitalu Powiatowym im. Jana Pawła II w Trzciance.

W tym roku pochowamy 16-cioro dzieci, które odeszły w okresie od kwietnia 2021 r. do maja 2022 r. Pogrzeb odbędzie się na cmentarzu parafialnym, we wspólnym grobowcu na miejscu pamięci, gdzie spoczywają już dzieci martwo urodzone w Szpitalu Powiatowym w Czarnkowie w latach 2018-2020. Pogrzeb  poprzedzi  o godzinie 12:00 Msza św. w intencji rodziców po stracie w kościele pw. Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.

Zachęcamy rodziców do przesłania imienia dziecka wraz z datą śmierci i tygodniem ciąży na adres facebook.com/slad.czarnkow Zostaną one zapisane w Księdze Pamięci na stronie internetowej www.dzieciutracone.pl i podczas pogrzebu wyczytane a następnie lista tych dzieci zostanie umieszczona wraz z urną we wspólnym grobowcu. Zapraszamy do tego zwłaszcza rodziców, którzy nie mają grobu swojego dziecka.

Po pogrzebie jest możliwość spotkania w gronie rodziców po stracie w salce w domu parafialnym.

Wydarzenie organizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Czarnkowie we współpracy z rodzicami zrzeszonymi w Społecznym Komitecie Budowy Miejsca Pamięci Dzieci Utraconych – ŚLAD.